Living Room Sofa M9342250
$3,399.99 Original price was: $3,399.99.$1,699.99Current price is: $1,699.99.
1 in stock (can be backordered)
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
This sofa is part of our Design Options M9 program which offers over 30 pieces and can be fully customized using 16 style elements, 17 finish options, and any of over 800 fabric choices. Choose from sofas, loveseats, chairs, ottomans, sleepers and sectionals, and build the exact piece you need for your unique space and your individual style. You choose the arm, the back, the welt, the leg style, and the finish. Make it yours!
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Width | 77″ (195.6 cm) 77INH |
|---|---|
| Depth | 38″ (96.5 cm) 38INH |
| Height | 37″ (94 cm) 37INH |
| Weight | 135 lb (60.8 kg) 135 lb |
| Arm Height | 28″ (71.1 cm) |
| Seat Width | 68″ (172.7 cm) |
| Seat Depth | 23″ (58.4 cm) |
| Seat Height | 21″ (53.3 cm) |
| Motion Type | Stationary |
| Material | Fabric |
| Style | Transitional |
| Weight | 135 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 77 × 37 in |
| Brand | Cozy Life |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | M9 |
| Features | Fabric |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
792750-68BD Sleeper Sofa
Available on backorder
Digby Three-Cushion Sofa
Available on backorder
Digby Two-Cushion Sofa
Available on backorder
Jackson Power Reclining Sofa with Power Headrests
Available on backorder
Mustang Power Sofa
Available on backorder
Thornton Three-Cushion Sofa
Available on backorder
Westside Sofa
Available on backorder
Zofa Dove Fabric Power Sleep Sofa with Power Headrests & Lumbar
Available on backorder
Reviews
There are no reviews yet.